Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Rodina makakov sa teší z prírastku

Dátum: 12.07.2017
 

Najnovším prírastkom v našej ZOO je malý makak magot (Macaca sylvanus), ktorý sa narodil v piatok 7. júla. Je to šieste mláďa od roku 2013. Ich otcom je trinásťročný samec Pepo, ktorý prišiel do Košíc zo Zooparku Chomutov spolu s matkou najmladšieho člena samicou Tinou. Pohlavie mláďatka zatiaľ nie je známe, pretože matku ani na chvíľu neopúšťa. Rodina makakov má v súčasnosti osem členov a môžete sa s ňou zoznámiť hneď za vstupom do ZOO po pravej strane.

Domovinou týchto starosvetských primátov je severná Afrika a Gilbraltár. Ide o jediný druh primátov, ktorý sa prirodzene vyskytuje na európskom kontinente. Je to jediný makak, ktorý sa vyskytuje mimo Ázie a tiež jediný, ktorý nemá chvost. Od minulého roka je pod prísnejšou ochranou medzinárodných inštitúcií.

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku