Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Lidy má mláďa

Dátum: 06.07.2017
 

Pred takmer dvomi týždňami samica pakoňa modrého pásavého (Connochates taurinus taurinus) porodila mláďa. Pôrod prebehol v letnom výbehu, ktorý pakone obývajú spolu so zebrami a somármi. Všetci obyvatelia tohto chovného zariadenia si malého pakoňa prišli detailne obzrieť. Deväťročná pakonica Lidy už v minulosti odchovala bez ťažkostí dve mláďatá, a preto sa stala osvedčenou matkou. Samicu sme doviezli zo ZOO Brno v máji 2016. Po určitej dobe sme ju ešte v tom istom roku spojili so samcom a zebrami v spoločnom výbehu. Na výsledok spoločného nažívania oboch pakoňov sa môžete prísť pozrieť. ZOO je v tomto období plná mláďat.

Text a foto: Patrik Pastorek

 

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku