Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Je inteligentný, pekný a verný

Dátum: 16.06.2017
 

Do kolekcie papagájov v našej ZOO pribudol nový druh. Ide o jedného z najväčších papagájov sveta aru arakangu (Ara macao). Samček, ktorý bude mať dva roky, k nám prišiel zo ZOO Ostrava. Poznáme dva poddruhy ary arakangy. Nominátny poddruh obýva severnú a strednú časť Južnej Ameriky, druhý poddruh obýva Strednú Ameriku. Oba poddruhy sa líšia veľkosťou a sfarbením krídel.  Je to jeden z najpestrejšie sfarbených pagagájov. Mláďatá zostávajú s rodičmi jeden - dva roky. Rodičia opäť zahniezdia až potom, keď sa mláďatá osamostatnia. Pohlavne dospievajú vo veku 3 – 4 rokov. Vytvárajú celoživotné páry, ktoré sa na noc združujú do kŕdľov. Živí sa orechami, ovocím a semenami. Vo voľnej prírode plní funkciu roznášača semien. Počty ár arakáng vo voľnej prírode klesajú. Papagáje vo všeobecnosti patria k najohrozenejším skupinám zvierat. Dôvodom je nielen strata prirodzeného prostredia, ale aj obľuba ich chovu v ľudskej opatere a s tým spojené pytliactvo. Papagáje sú mimoriadne inteligentné.

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku