Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Dobrovoľníci zveľadili chovné zariadenia

Dátum: 11.06.2017
 

Vyše 280 dobrovoľníkov Magistrátu mesta Košice a košických mestských podnikov v piatok 9. júna skrášlilo areál našej ZOO. Počasie dobrovoľníkom prialo a tak novú tvár získali chovné zariadenia málp hnedých, ťiav, zebier, vodárok červených a výbehy domácich zvierat. Dobrovoľnícky deň v ZOO sa konal v rámci celoslovenskej akcie Naše mesto nadácie Pontis.

Všetkým dobrovoľníkom ďakujeme za odvedenú prácu a skvelú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať prostredníctvom fotografií.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Miro Vacula

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku