Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Oznam

Dátum: 07.06.2017
 

V piatok 9. Júna sa v košickej ZOO uskutoční dobrovoľnícka akcia Naše mesto. Vyše 280 dobrovoľníkov bude natierať oplotenie chovných zariadení, čo sčasti obmedzí návštevnícky komfort. Akcia bude trvať do 12-tej hodiny napoludnie. V tejto súvislosti vás, milí návštevníci, žiadame o zhovievavosť a väčšiu opatrnosť pri prechádzaní úsekmi, kde budú sústredené práce. Dobrovoľnícky deň v ZOO sa koná v rámci celoslovenskej akcie Naše mesto Nadácie Pontis, do ktorej sa prihlásilo 130 firiem posobiacich na Slovensku a 6 tisíc pracovníkov.

Aj v mene  dobrovoľníkov vám ďakujeme za pochopenie.
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku